Vyberte stránku
věšáková stěna s botníkem

Jak si zařídit předsíň? Určitě by v ní neměla chybět věšáková stěna s botníkem

Když se řekne předsíň, tak si možná představíte menší místnost bez oken, do které se vstupuje hlavními dveřmi do bytu nebo domu. Obrazně řečeno funguje jako oko do domácnosti a vytváří první dojem, který si vstupující osoba o ní udělá. O tom, aby byl dobrý, rozhodujete zejména vy, kteří zde bydlíte. A to volbou nábytku a ostatního vybavení. Pojďme se podívat na to, jaká je nabídka a z čeho můžete vybírat.

Předsíň by měla být funkční a praktická

Prostor předsíně v bytech obvykle nebývá velkoryse řešený, tudíž při jeho zařizování vhodným nábytkem a doplňky je třeba s místem šetřit. Důraz byste měli klást na jeho funkčnost a praktičnost, abyste do úložných prostorů mohli schovat kabáty, bundy, boty a doplňky, které běžně používáte.

 

Také byste měli počítat s uložením sezónních věcí a najít v předsíni pro ně volnou plochu. V některých případech vám bude stačit jen jednoduchá věšáková stěna, jinde oceníte předsíňovou sestavu.

 

Velmi dobře tento úkol plní šatní skříň s posuvnými dveřmi. Pracovníci v Truhlářství Petříček vám takovou skříň rádi vyrobí na míru podle vašich požadavků a představy. Její výhodou jsou minimální nároky na prostor před ní, protože dveře se posouvají do stran.

Lamino desky nabízejí řadu výhod

Praktickým a nejčastěji používaným materiálem na výrobu předsíňové stěny jsou lamino desky se zaoblenými ABS hranami. Na výběr je několik dekorů, mezi kterými vede bílá barva, bělené dřevo, wenge, dub, buk nebo třešeň.

 

Odstín lamina byste měli vybírat i s ohledem na to, kolik přirozeného světla v předsíni máte. Je-li prostor spíše tmavší, tak je lepší použít světlejší dekory. Do předsíně s dostatkem světla můžete pořídit i skříně s posuvnými dveřmi v tmavých odstínech.

 

Nábytek z lamino desek je mezi zákazníky oblíbený zejména díky své příznivé ceně a snadné údržbě. Nánosy prachu odstraníte jemnou prachovkou. Nejlepším čističem na nečistoty je ten na bázi alkoholu. Odstranit špínu lze také s pomocí vlhké mikrovláknové utěrky.

Jsou rozměry vaší předsíně atypické?

S pracovníky Truhlářství Petříček se můžete domluvit na výrobě vestavěné skříně na míru i se zkosenými stěnami, abyste využili každou plochu v místnosti. Jestliže se vám líbí přírodní materiály, volte borovici nebo smrk masiv, na nichž krásně vynikne kresba dřeva. Součástí této předsíňové sestavy mohou být posuvné dveře, šuplíky, poličky i šatní tyč na pověšení oblečení.

 

Pro Truhlářství Petříček není problém vyrobit na míru rohovou šatní skříň, kterou využijete v menším prostoru, v němž potřebujete získat dostatek úložného místa.

Botníky a lavice do předsíně

Při obouvání obuvi v předsíni svého obydlí určitě oceníte možnost si při tom pohodlně sednout. To vám umožní praktická lavice s botníkem, která může být v otevřené i uzavřené verzi s vhodným odvětráváním. V Truhlářství Petříček vám ji vyrobí z lamina i z masivu podle vašeho návrhu, který s vámi jeho pracovníci pečlivě proberou.

 

Dřevěná lavice výborně doplní nábytek do předsíně z masivu. Nechat si vyrobit můžete i rohovou lavici, bude-li do prostoru vhodnější. Botník a lavici lze vhodně kombinovat s věšákem do předsíně, policí a zrcadlem, aby dohromady vytvořily předsíňovou stěnu pro odkládání svrchního oblečení, bot a různých drobností, jako jsou například klíče od domu. Při výběru materiálu můžete opět sáhnout po borovici nebo smrku masivu, případně dáte přednost laminovaným deskám s dekorem, jenž přizpůsobíte stylu svého obydlí.

 

Nábytek do předsíně od Truhlářství Petříček je vyroben ze zdravotně nezávadných materiálů. Vyznačuje se stabilní a pevnou konstrukcí stejně jako variabilitou a univerzálností. Když si necháte vyrobit předsíňovou stěnu na míru, získáte originální výrobek podle svých představ.