Vyberte stránku

Kuchyně je středobodem domácnosti, protože jídlo patří k základním životním potřebám. V ní se vaří, peče nebo jen maže chléb s máslem. Také se v ní scházejí členové rodiny ke společnému hodování, není-li v bytě přítomna jídelna. Aby se člověk v kuchyni při přípravě pokrmů cítil dobře a bezpečně, měla by být navržena tak, aby splňovala ergonomická pravidla. Vybrat a zařídit kuchyni proto není na první pohled tak jednoduché, jak se může zdát. Je třeba vše dobře promyslet, aby to dohromady fungovalo.

Kuchyně z obchodu, nebo na míru

Máte-li právě před rekonstrukcí své stávající kuchyně nebo jste se pustili do výstavby rodinného domu, tak samozřejmě budete řešit její vybavení vhodným kuchyňským nábytkem. Můžete zajít do některého z kamenných obchodů a podívat se naživo, jak vypadají kuchyňské linky v reálu.

Lze si některou zakoupit v podobě již hotové sestavy, pokud vám bude vyhovovat rozměrově. Anebo si ji necháte vyrobit na míru u truhláře. Druhá varianta je ideální v případě, že máte na kuchyňský nábytek své vlastní požadavky, které sestavy z obchodu nesplňují. Nebo jsou rozměry vaší kuchyně atypické.

Truhlářství, které hravě zvládne i kuchyně

Truhlářství Petříček je tu pro ty, kteří chtějí kvalitní kuchyně na míru – malé do paneláku a větší do rodinného domu. Vyrobí vám kuchyně z masivu stejně jako z MDF dřevotřískových desek s kvalitní laminovanou fólií Javor, Buk, Olše, Vanilka.. vybírat si můžete až z 200 dekorů a s ABS hranou. Záleží na vašich preferencích a finančních možnostech.

Základem správné kuchyně je ergonomické rozvržení skříněk, pracovní plochy a elektrospotřebičů, aby při přípravě pokrmů nedocházelo ke zbytečnému přetěžování těla a k nepříjemným bolestem v zádech. Je proto třeba dobře promyslet, kam umístit dřez, kde by měl být sporák, lednice nebo spíž. Jednotlivé funkční zóny kuchyně by totiž měly na sebe navazovat.

Víte, že se do spodních skříněk více hodí vysouvací systémy, do horních výklopy a že širší pracovní deska umožní horní skříňky zavěsit o něco níž? Je také vhodné dodržet pravidlo, aby horní skříňky byly mělčí než spodní. Výška pracovní plochy se odvíjí od výšky postavy toho, kdo se bude v kuchyni nejvíce pohybovat. Standardem je výška okolo 92 centimetrů od podlahy.

Od projektu k hotovému kuchyňskému nábytku

Truhlářství Petříček vám nabízí pomoc a radu už při tvorbě návrhu vaší kuchyně na míru. Jím začíná celý proces, na jehož konci je zbrusu nový kuchyňský nábytek, jenž bude splňovat vaše nároky a požadavky na moderní vzhled i praktičnost. Cenovou nabídku vám truhlářství zpracuje zdarma.

Určitě je dobré, když má zákazník alespoň hrubou představu o tom, jak by jeho kuchyně měla vypadat. Může být lineární i paralelní stejně jako do tvaru písmen L, C či U. Co se stylu týká, lze si nechat vyrobit kuchyni na míru v klasickém stylu, v rustikálním i moderním. Oblíbené jsou kuchyně z masivu, stále častěji ale zákazníci žádají luxusní lakované kuchyně.

Kuchyni lze vybavit varným, mycím nebo přípravným ostrůvkem, který ale může sloužit i jako místo k posezení nebo jako odkládací plocha. Samozřejmé je, že se ostrůvek nehodí do každé kuchyně a při jeho pořízení je nutné dopředu naplánovat napojení na vodu či elektřinu nebo plyn. Do malé kuchyně na míru se ostrůvek obvykle nevejde. Vhodnější je do většího prostoru, a to zejména tehdy, je-li kuchyně propojena třeba s jídelním koutem, jídelnou nebo obývacím pokojem.

Součástí práce Truhlářství Petříček je nejen vypracování projektu kuchyně a její výroba, ale také montáž na místě. Termín dodání se pohybuje od 6 do 8 týdnů v závislosti na tom, jak je zakázka náročná. Firma vám zapojí i elektrospotřebiče, dřezy a dřezové baterie.