Vyberte stránku
malý dětský pokoj v paneláku

Dětský pokoj je prostorem, ve kterém děti zažívají neskutečná dobrodružství. Tu jsou z nich Jediové ze Star Wars, jindy zase princezny Anna a Elsa z Ledového království. Dětská fantazie je neuvěřitelná, protože dětem nebrání se převtělit v cokoliv, co je zrovna zajímá. I proto by dětský pokoj měl být místem, ve kterém se budou při své hře cítit bezpečně, a hlavně se jim bude líbit. To ovšem znamená zařídit ho tak, aby splňoval nároky a požadavky nejen dospělých, ale také dětí.

 

Jak vybrat dětský nábytek

Při zařizování dětského pokoje máte na výběr koupit hotovou sestavu, vhodně kombinovat jednotlivé kusy nábytku, nebo si nechat nábytek vyrobit. Pokud do vybavení pokoje pro své děti chcete dát co nejvíce ze sebe, pak Truhlářství Petříček vám je k tomu k dispozici. Pomůže vám zhmotnit vaše představy o tom, jak by měl dětský pokoj vypadat, protože si ho můžete nechat udělat na míru přesně podle svých požadavků. Takto zařídíte malý dětský pokoj v paneláku stejně jako v rodinném domě, ve kterém je větší prostor. Právě u úzkých dětských pokojů v panelácích je nutné velmi pečlivě plánovat rozmístění nábytku, aby byl výsledek praktický a zároveň estetický. Právě zde se nejvíce uplatní nábytek na míru.

Dětský pokoj pro dva sourozence

Velká část rodin je čtyřčlenná, kdy je tvoří rodiče a dvě děti. Zařídit dětský pokoj pro dva je jednodušší, než jsou-li děti tři a více. I když volného místa není moc, tak spaní se dá vyřešit patrovými postelemi, do jejichž spodní části lze zabudovat třeba pracovní stůl. Jako užitečný se jeví úložný prostor, který se získá výsuvným šuplíkem v dolní posteli. Skryté šuplíky je možné zabudovat i do schůdků.

V úzkém dětském pokoji není místa nazbyt, tudíž je třeba s ním šetřit. Platí to i pro výběr skříní. Pro tento případ by se určitě hodila skříň s posuvnými dveřmi. Truhlářství Petříček vám ji vyrobí přímo na míru podle rozměrů, jaké budete potřebovat. Nejste-li si jisti, jak by taková skříň měla vypadat, z jakého materiálu by měla být vyrobená, nechte si poradit od pracovníků truhlářství. Zde totiž získáte komplexní služby včetně úvodní konzultace, vytvoření návrhu dětského pokoje v paneláku, výroby nábytku a jeho odborné montáže přímo na místě.

Masiv, nebo lamino

Co se vhodného materiálu na dětský nábytek týká, tak se nabízí masiv nebo lamino. Dřevo jako přírodní materiál je dražší a o něco náročnější na péči než lamino. Výhodou lamina je jeho jednoduchá údržba a také to, že ho na první pohled od masivu těžko rozeznáte. Chcete-li peníze v rodinné kase ušetřit, tak lamino je jasná volba. Pro masiv se nejspíš rozhodnou náročnější zákazníci, jež si potrpí na špičkovou kvalitu. Vybírat mohou mezi borovicovým, smrkovým, bukovým nebo dubovým dřevem. U zákazníků je aktuálně oblíbený bělený dub. Dobře ale vypadá i skříň z borovice, na které vynikne krásná kresba dřeva.

Nedílnou součástí dětského pokoje jsou i doplňky

Dětský pokoj pro dvě děti v paneláku lze zařídit tak, aby se v něm děti dobře cítily. Však v něm tráví většinu času, když jsou doma. Nábytek od Truhlářství Petříček dělá radost ve spoustě rodin, jež se rozhodly pro postele, dětské komody, knihovny i poličky na míru od profesionálů, kteří s jejich výrobou mají dostatek zkušeností. Truhlařina je krásná práce, na jejímž konci je produkt, který slouží po řadu let. Kromě bytelnosti a bezpečnosti nábytku je třeba, aby byl i hezký na pohled. A to v Truhlářství Petříček umějí.

Vyrobí vám i police na míru, které by v dětském pokoji neměly chybět. Jsou ideální pro uložení různých drobností od malých angličáků až po figurky z Kinder vajíček. Pevná police může posloužit i jako příruční knihovna na dětské knihy.