Vyberte stránku

Kvalitní nábytek může být i z lamina

Kvalitní nábytek se spojuje hlavně s vyšší cenou, protože jako kvalitní nábytek je všeobecně označován hlavně nábytek z masivního dřeva a ten bývá dražší. Většina z nás si zvykla na to, že kvalitní nábytek je cenou vysoko, nad naše finanční možnosti, ale nemusí to tak vůbec být. Kvalitní nábytek lze sehnat i v levnější variantě a to v podobě kvalitního lamina.

kvalitní stolek židle skříň dveře ze dřeva

Kvalitní nábytek nemusí být drahý

Když si chcete pořídit levnější nábytek, ale zároveň aby byl kvalitní a několik let Vám vydržel, tak vhodnou volbou je nábytek z lamina. Ale pozor, lamino má mnoho podob a tak, aby Vám vybraný nábytek něco vydržel, je potřeba jej opravdu pečlivě vybrat. V tomto článku se Vám budeme snažit pomoci jak vybrat levný nábytek, který bude kvalitní a dokáže fungovat ve Vaší domácnosti dlouhá léta.

Kvalitní nábytek stůl na míru od Truhlářství Petříček

Kvalitní nábytek z lamina? Ano

Z lamina můžete pořídit kvalitní nábytek, ale vybírejte pečlivě, jaké lamino je k výrobě nábytku použito. Pokud nevíte jak poznat kvalitní nábytek z lamina, poradíme Vám jak na to.

Jak dnes sehnat kvalitní nábytek, aby nebyl tolik drahý, ale nebyl to šunt? Vysvětlíme Vám jak vybrat lamino, podle čeho vybírat lamino, na co se zaměřit a na co se prodejce zeptat, abyste si vybrali ten pravý kousek kvalitního nábytku do Vašeho domova.

Co je lamino a jak silné ABS hrany vybrat

Lamino se někdy označuje jako LTD nebo DTDL a v dnešní době je nejpoužívanější pro výrobu nábytku. Z lamina je možné vytvořit opravdu kvalitní nábytek, který dokáže velice dobře sloužit mnoho roků, jen musíte vybrat lamino takové, které bude kvalitně vyrobené a také je potřeba použít při výrobě ABS hrany silné 2 mm.

Tímto článkem, bychom Vám chtěli usnadnit výběr z pohledu zákazníka, který, většinou kouká jen na to, zda se mu nábytek líbí z hlediska designu a modernosti, ale už se nezajímá z čeho je nábytek vyroben. Přečtěte si níže jak vybrat kvalitní lamino a podle čeho se řídit při jeho výběru, abyste se nespálili a Váš vybraný nábytek byl bytelný, stabilní a opravdu vydržel.

kvalitní bílá kuchyňská linka se dřevem

Nejlevnější nábytek z lamina je oblíbený

Cena lamina je nižší, nábytek je tak cenově dostupnější a proto je velice oblíbený a hojně používaný k výrobě jakéhokoli nábytku.

Lamino, dekory, varianty, barvy

Nábytek z lamina je možné sehnat ve stovkách různých dekorů. Můžeme vybírat z nespočtu různých barev nebo z široké škály dekorů dřeva a také ve spoustě odstínů. Navíc můžeme vybírat z různých dezénů s povrchem hladkým, matným, lesklým, perličkovým nebo jako struktura dřeva, které je téměř k nerozeznání od masivního dřeva.

Velký boom levného nábytku, který se po stěhování či přesunutí na jiné místo rozklížil nebo po čase běžného používání vypadly hřebíčky jsou ty tam. Dnešní zákazník už nehledá jen moderní styl, ale požaduje kvalitu a tradiční český výrobek a je to jedině dobře.

kvalitní nábytek obložení ložnice

Výhody nábytku z lamina

Lamino má své výhody, je celkem otěruvzdorné a také odolává např. krátkodobému polití. Velice oblíbeným materiálem například pro kuchyňské linky a vestavěné skříně je lamino s povrchem vysoký lesk, jenž je vytvořen HPL folií a tento materiál je běžným užíváním téměř nezničitelný. Matné lamino naopak má výhodu v tom, že na něm nejsou vidět žádné otisky prstů, snadno se tak udržuje a je velice elegantní.

Jaký nábytek se vyrábí z lamina

Z lamina se vyrábí většina nábytku jako jsou skříně, dveře, TV stolky, postele, kuchyňské skříňky, kuchyně, botníky, obývákové skříňky a sestavy, věšákové stěny nebo velice oblíbené vybavení do dětského pokoje.

Jak se vyrábí lamino desky

Lamino desky se vyrábí roztřískováním hlavně jehličnatých dřevin což je měkké dřevo a následně se smíchají s lepící složkou a lisují. Povrch této vzniklé desky se nakonec potáhne fólií, která má stovky barevných variant jak jsme již psali výše.

Lamino může být i nekvalitní a raději si připlaťte za opravdové lamino

Kvalita vyrobeného lamina může být velice různá. Nejlevnější nábytek je většinou dovážen z Číny a toto použité lamino není tolik pevné, je vyrobeno z méně tříseček dřevin a použito je více lepících složek což může mít špatný vliv na naše zdraví, nábytek je většinou cítit a z takto použitého materiálu se může uvolňovat formaldehyd. Tento materiál bohužel jen tak pohledem nepoznáte a zjistíte to většinou až časem.

kvalitní kuchyňská linka

Pozor na hrany nábytku z lamina

Nejlevnější laminový nábytek bývá často pouze olepen dekoračním papírem tzv. melaminový papír. Hrany nábytku jsou opět olepeny tímto melaminovým papírem a toto ne tolik kvalitní provedení má tendenci se olupovat, takto vyrobený nábytek určitě dlouho nevydrží. Proto se u kvalitního nábytku používá lepší kvalitnější provedení hran a tím jsou plastové hrany, které se označují jako ABS. Hrany ABS mají skvělé vlastnosti a jsou velice odolné. V našem truhlářství používáme zaoblené kvalitní tvrzené ABS hrany tloušťky 2 mm, které chrání desky před mechanickým poškozením a také před působením vlhkosti na materiál.

Vybírejte pouze nábytek, který je vyroben z kvalitního lamina

Abyste předešli riziku, že bude mít nábytek vliv na Vaše zdraví, doporučujeme při koupi nábytku z lamina vybírat české výrobce, kteří uvádějí ve svých informacích, že používají zdravotně nezávadné materiály a garantují nákup lamino desek od renomovaných evropských dodavatelů. Naše truhlářství používá při výrobě nábytku z lamina pouze kvalitní materiály od českých i zahraničních dodavatelů jako jsou např. Egger a Kronospan.

Tloušťka lamina má vliv na stabilitu nábytku a jeho výdrž

Různé obchodní řetězce s nábytkem používají často tloušťku laminové desky pouze 10 mm a najdou se i firmy, které k výrobě nábytku používají lisovaný papír a vydávají jej za laminované dřevotřískové desky, tak je dnes většinou vyroben nábytek, který najdete za nejlevnější ceny. Kvalita nábytku z takového materiálu je nulová, nábytek není stabilní a pevný a užitné vlastnosti jsou absolutně nevyhovující. Slabší desky by se měly používat např. jako zadní část skříně nebo jako dno šuplíku, ale rozhodně ne k výrobě důležitých částí nábytku, které mají vliv na stabilitu.

Naše firma používá pro výrobu skříněk lamino o tloušťce 18 mm, proto jsou skříňky od nás velmi pevné, stabilní a kvalitní. Při výrobě nábytku používáme pro horní desky tloušťku lamina 36 mm a lamino na postele používáme tloušťku 36 mm, proto je nábytek od nás velice kvalitní, postele jsou stabilní, pevné a jen tak se nerozviklají, navíc dáváme na nábytek od nás záruku 5 let.

Znáte to, věcí je moc a snažíte se je natlačit do skříně, ale najednou vzadu vám vylezou hřebíky, odchlípne se zadní strana, protože je z překližky slaboučké téměř jako papír a vy opařeně koukáte skrze skříň na zeď co jste to vyvedli. A říkáte si, těch věcí bylo fakt hodně, nebyl dobrý nápad je tam natlačit všechny, ale co s tím? Koupit zase nějaký ten kus nábytku, protože skříň bez zadní stěny je k ničemu. Tak přesně taková situace se vám s naším nábytkem nestane a proč? Protože vyrábíme bytelné skříně a dáváme si záležet na každém kusu, aby byl proveden kvalitně a naši zákazníci jej mohli pořádně používat.

Foliované nebo lakované MDF desky

MDF desky jsou vytvořeny z dřevních vláken, jsou tedy tvrdší a pevnější, ale také cenově o něco dražší než lamino. Zkratka MDF pochází z anglického Medium Density Fiberboard. MDF desky mají velkou výhodou oproti dřevotřískové desce, že je lze různě profilovat a frézovat do nich různé tvary. Proto se hodně používají např. pro výrobu kuchyňských dvířek, která pak mohou být následně potažena fólií nebo natřena lakem. Lakované MDF desky se hodně používají pro koupelnový nábytek nebo do kuchyně, hlavně z důvodu větší odolnosti vůči vodě.

Dýhovaný nábytek

Dýhovaný nábytek je kombinace dřevotřískového materiálu a masivu. Základem je dřevotřísková deska a její povrch je potažen tenkou vrstvou masivního dřeva, která se pohybuje kolem 0,3 – 05 mm, čemuž se říká dýha. Hrany nábytku jsou opět polepeny dýhou. Výhodou je nižší cena a nábytek je téměř k nerozeznání od nábytku z masivu. Dýhovaný nábytek se stejně tak jako masivní nábytek, upravuje mořením a lakováním. Cena dýhovaného nábytku je vyšší než nábytek z lamina, ale nižší než nábytek z masivu. Člověk si tak může pořídit nábytek k nerozeznání od masivu, za daleko nižší cenu.

Vyrábíme kvalitní nábytek

Vyrábíme nábytek kvalitně, za dobrou cenu a rozměrově na míru, také barvičky si můžete vybrat, záleží na vašich přáních, vyrobíme vám jen ty nejkvalitnější kousky z perfektního lamina nebo dřeva, cokoli chcete uděláme na míru, tradiční i netradiční výrobky! Bytelnost a stabilita našeho nábytku se nezapře, zakládáme si na kvalitním zpracování a perfektnosti každého detailu. Poptejte naše truhlářství, které má srdce na pravém místě a dokáže vám ještě před výrobou nábytku skvěle poradit!

Jsme zakázkové truhlářství, vyrábíme kvalitní české výrobky, které vydrží.

Kontaktujte nás nebo nám rovnou pošlete rozměry, rádi vám pomůžeme s výběrem a vyrobíme Vám nábytek na míru!

Rychlá poptávka

3 + 9 =